ODOLNOST A HRDINOVÉ

RESISTANCE AND HEROES

Obrázky v této místnosti jsou výběrem, který reprezentuje dětmi vnímanou nezlomnost, odolnost a odhodlání ukrajinské armády a ukrajinského národa zvítězit v obraně vlasti.

Vnímaná je zahraniční vojenská pomoc, schopnosti a chytrost vlastních lidí, odolávání přesile. Objevuje se zde i použití humoru. Zobrazeny jsou ikonické scény, jako bylo zničení ruského válečného křižníku Moskva, hrdinství obránců Hadího ostrova či zmocnění se ruského tanku pomocí traktoru.

V obrázcích dětí se objevují jak hrdinové reální, tak fantazijní. Vidíme zde hrdiny v podobě konkrétních bojujících vojáků, včetně vlastních sourozenců či otců, odkazy na mučedníky a padlé, na historické chrabré kozáky i fantazijní hrdiny bojující na straně Ukrajiny.

Specifickým hrdinou je také pes Patron (česky Nábojnice), který působí při vyhledávání nevybuchlé munice na Ukrajině, stal se maskotem pyrotechniků, má vlastní účet na Instagramu a vyšla i známka s jeho podobiznou.

Zobrazováni jsou nejčastěji lidé, tanky a další vojenská technika v boji. Obrázky jsou často doplněny textem, např.: „Ukrajina zvítězí“, „Věřím v ozbrojené síly Ukrajiny“, „Sláva hrdinům!“ „My jsme nezávislí“ „Ukrajinci se nevzdají!“ „Společně jsme silnější!“, „Bráníme Ukrajinu“, „Jsme super síla!“, „My zvítězíme!“ „Ruská válečná lodi jdi do… “ „Sláva Ukrajině – sláva ozbrojeným silám Ukrajiny“.

Některé příklady hrdinů najdeme v tomto prostoru také na panelu „Příběhy dětí“.

Celý archiv této sekce je umístěn na webové stránce www.detivalkanadeje.cz